Dobry wybór, to mądry wybór

Gdzie wybrać się na narty z dziećmi?

Zima jest doskonałym czasem na podjęcie różnych aktywności. Co więcej, możesz zarazić nimi swoje dziecko, które zamiast przesiadywać przed komputerem będzie zajmować się sportami zimowymi. Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo dziecka, to na uspokojenie podamy fakt, że ze stoków korzystają także kilkulatki.

Podaruj dzieciom zimową pasję.

Narciarstwo to sport mogący towarzyszyć nam przez całe życie. Warto doskonalić w niej swoje umiejętności już od kilku lat. Fani sportu podkreślają, że dzięki uprawianiu tego sportu można zasmakować dawki endorfin i pozytywnej adrenaliny. Dodatkowo wyjazd na stok w górach to świetny sposób, by spędzić zimowy urlop. Zarażenie dziecka pasją do sportu sprawi, że w przyszłości nie będzie wylegiwać się przed telewizorem, a wybierze zdrową aktywność .

Kiedy mogę zabrać dziecko na stok?

Jeśli jedziesz z dzieckiem pierwszy raz, to nie musisz kupować od razu pełnego wyposażenia. Zawsze można skorzystać z usług wypożyczalni, gdzie doświadczony specjalista dobierze właściwy sprzęt. Oprócz sprzętu ważny jest ubiór dziecka, dlatego warto zainwestować w dobrą kurtkę narciarską, spodnie oraz rękawice. Jeśli chcesz zabezpieczyć skórę, zaopatrz się w krem ochronny chroniący przed odbijającymi się od śniegu promieniami UV.

Od czego zacząć naukę narciarstwa?

Z pewnością nie obędzie się bez upadków, stad pierwsze kroki warto stawiać pod okiem instruktora wiedzącego jak wyrobić właściwe nawyki. Naukę można rozpocząć od indywidualnych lekcji lub narciarskiego przedszkola. Nauka będzie składać się z dopasowania sprzętu, rozgrzewki i zajęć teoretycznych i praktycznych.

W przypadku osób dorosłych również warto wybrać dobrego instruktora. Warto rozważyć naukę jazdy z dzieckiem. Innym pomysłem jest skorzystanie z porad przyjaciela, który już opanował sztukę jazdy na nartach.

Wybierz odpowiedni kolor trasy narciarskiej, do najłatwiejszych będą należeć trasy oznaczone kolorem zielonym, do trudniejszych trasy niebieskie i czerwone. Eksperci mogą korzystać z tras czarnych.

Kwestie bezpieczeństwa.

Jeśli wybierasz się na narty zawsze, bierz pod uwagę poziom bezpieczeństwa. Uważaj, aby nie potrącić innych narciarzy lub nie wpaść na maszyny pracujące na stoku. Nigdy nie lekceważ oznaczeń narciarskich. Dobieraj trasy dostosowane do umiejętności narciarskich. Zawsze idź poboczem trasy, a na niej nigdy nie zatrzymują się z błahych powodów. Uważaj na gwałtowne zmiany toru jazdy. Pilnuj dziecka, aby się nie zgubiło, możesz także umówić się na miejsce spotkania.

Autor

  • Posiadacz płyt winylowych z muzyką lat siedemdziesiątych. Kolekcjonuje także sprzęt audio i pocztówki. Pracował w wielu firmach zajmujących się finansami oraz doradztwem podatkowym. Fan wędkowania i majsterkowania w przydomowych garażu.

2 Comments

  1. Maniak

    A może zamiast nart ktoś preferuje snowboard? Uważam, że jest dużo bezpieczniejszy i także zapewnia mnóstwo frajdy.

  2. Nell

    Na nartach przeżyłem zimową przygodę mojego życia. Poznałem fajnych ludzi i dobrze spędziłem czas ferii. Szkoda że po tygodniu musiałem wracać do domu. Chętnie zostałbym tam na kolejny tydzień.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén