Dobry wybór, to mądry wybór

Jakie biurko dla gracza warto wybrać?

 

Chociaż biurka do gier trudno nazwać peryferiami komputerowymi, prawdziwi gracze wiedzą, jak wiele znaczy to „akcesorium”. Kompetentny stół w połączeniu z dobrym krzesłem do gier równa się godzinom wygodnych bitew online bez bólów pleców i stawów. Dowiedzmy się więc, czym są stoły do gier i na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Ale najpierw dowiedzmy się, czym różnią się stoły do gier od zwykłych stołów. Biurka do gier powinny być takie same:

 • Funkcjonalne.
 • Ergonomiczne.
 • Niezawodne.
 • Powinny posiadać agresywny, nowoczesny design (opcjonalnie, ale nie jest to zbędne).

Należy pamiętać, że nie wszystkie modele stołów do gier spełniają powyższe wymagania . Nie oznacza to jednak, że nie są one grywalne, po prostu nie są uniwersalne.

Biurko proste

Zewnętrznie przypomina zwykłe biurko. W porównaniu z innymi typami biurek do gier, ma najmniejsze wymiary: jest lekkie i uniwersalny (można je postawić praktycznie w każdym miejscu w domu). Jednak ze względu na swoje niewielkie rozmiary, mieści na swojej powierzchni mniej gadżetów.

Biurko narożne

Jeśli potrzebujesz więcej komfortu i funkcjonalności – biurko narożne powinno być Twoim wyborem. W przeciwieństwie do prostej wersji biurka, ma większą powierzchnię roboczą. Pozwala to na umieszczenie wielu monitorów do gier i innych urządzeń do gier. Takie biurko może służyć jako zwykłe biurko do nauki lub pracy (jest miejsce na artykuły piśmiennicze, dokumenty itp.). Minus tej opcji – możliwość zainstalowania tylko w rogu pokoju i wymiary, które nie pozwalają na przeniesienie biurka w inne miejsce „na pstryknięcie palcami”.

Połączenie kilku styli

Reprezentuje kombinację wersji prostych i narożnych biurek do gier. Dzięki dużym wymiarom bardziej harmonijnie wkomponowuje się w otaczające go wnętrze. Konwencjonalnie jest to wciąż to samo biurko co narożne, ale o większych wymiarach.

Biurko ergonomiczne

Cechy konstrukcyjne biurka do gier powinny być takie, aby gracz mógł grać przez długi czas (i szczęśliwie) bez odczuwania dyskomfortu. Wbudowany podnóżek (niezwykle rzadko spotykana cecha) pozwoli na przykład graczowi wygodnie rozłożyć się w fotelu i rozluźnić mięśnie.

Autor

 • Posiadacz płyt winylowych z muzyką lat siedemdziesiątych. Kolekcjonuje także sprzęt audio i pocztówki. Pracował w wielu firmach zajmujących się finansami oraz doradztwem podatkowym. Fan wędkowania i majsterkowania w przydomowych garażu.

2 Comments

 1. Pompek

  Od drewnianego biurka zniszczył mi się kręgosłup. Dlatego postanowiłem zainwestować w profesjonalne biurko z regulacją wysokości. Muszę przyznać że teraz siedzi się dużo wygodniej.

 2. Riggan

  Biurko już dawno przestało być niepozornym biurowym meblem. Teraz gdy czasy się zmieniły nie wyobrażam sobie, gry na zwykłym drewnianym biurku. Ledy, uchwyty na kable i dodatkowe półki po prostu robią swoją robotę.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén