Problem otyłości jest coraz większą plagą. Pomimo tego, że coraz więcej wiemy o strasznych chorobach jakie są skutkiem otyłości, i tak zdecydowana większość z nas nie zachowuje umiaru ani rozwagi dobierając produkty żywieniowe do swojej codziennej diety w sposób chaotyczny i nieuporządkowany.

Bardzo trudno jest znaleźć odrobinę czasu, aby przyrządzić odpowiedniej jakości posiłek. Coraz szybsze tempo i ciągły bieg powoduje że wiele osób cierpi na zaburzenia trawienia , zaburzenia wagi oraz tym samym na coraz większą liczbę chorób związanych właśnie z nieprawidłową dietą.

Co więc robić aby zapanować nad tym wszystkim ?Papryki i banany

Przede wszystkim należy pamiętać, że zdrowa dieta nie jest czyś, co można opanować w jeden dzień nie wierzmy więc w nagłówki o tytułach „schudnij w tydzień” i podobne – nie da się osiągnąć stałych rezultatów w tak szybkim tempie. Aby zdrowo żyć, należy zdrowo się odżywiać. Natomiast aby zdrowo się odżywiać, należy przez wiele dni czytać lub oglądać programy które pomogą nam zrozumieć co tak naprawdę powinniśmy zmienić i jak to wpłynie na nasze ciało.

Przede wszystkim: zwolnij !Jajka i pomidory

Tak, to jest jedyna prawda ! Jeśli zwolnisz, będziesz miał czas na przyjrzenie się samemu sobie – nasz organizm sam daje nam znać co robimy źle a co dobrze. Jeśli zjesz szybko lub za dużo – będzie ci ciężko i będziesz się po prostu źle czuł. Podobnie jest jeśli zaczyna nam już szwankować wątroba, nerki czy żołądek – właśnie z nieodpowiedniego żywienia. Bardzo łatwo uszkodzić te ważne organy właśnie nieprawidłową dietą.

 

Autor

  • Posiadacz płyt winylowych z muzyką lat siedemdziesiątych. Kolekcjonuje także sprzęt audio i pocztówki. Pracował w wielu firmach zajmujących się finansami oraz doradztwem podatkowym. Fan wędkowania i majsterkowania w przydomowych garażu.