Dobry wybór, to mądry wybór

Piłkołapy – boiska znajdujące się przy szkołach

Nie tajemnicą jest to, że piłkołapy to opcja obowiązkowa w przypadku wielu boisk szkolnych, bo boiska takowe często sąsiadują z blokowiskami, czyli okna bloków mogą się znajdować już te kilka metrów od boiska szkolnego na którym to uczniowie dość często grają w piłkę nożną. Mowa tu dokładnie o tym, że piłkę lecącą w stronę typowego okna PCV lepiej powstrzymać i to choćby za pomocą tej nylonowej siatki rozpiętej na wyższych słupach, które rzeczywiście są tymi stalowymi rurami. Takie konstrukcje zabezpieczające ponad dwie dekady temu były raczej czymś improwizowanym, ale obecnie istnieją specjalne firmy, które tworzą takie piłkołapy i co równie istotne instalują je w jakieś dwa dni. Konstrukcje takowe to rzecz jasna głównie ta siatka wykonana z nylony, którą rozpięto na tych grubych i nierdzewnych stalowych drutach. One tak samo jak rury zapewniają sztywność , ale też instaluje się je o wiele szybciej od słupów ze stali, które wymagają konkretnych fundamentów i dlatego też ogranicza się ilość takowych.

Wyższa siatka ogrodzeniowa.

Piłkołapy mogą być też i tą wyższą siatką ogrodzeniową, czyli siatką z cienkich drutów stalowych, która na dokładkę ma te cztery metry wysokości. Wyższych raczej się nie stawia, bo uczniowie grający na boiskach szkolnych zazwyczaj nie kopią tych mocnych piłek wyżej. Wiele znaczy też i to, że taka siatka często powstrzymuje te inne miotane lub rzucane przedmioty sportowe. Z nich znacznie większe zagrożenie stanowią te wykonane z twardszych materiałów, bo one raczej mogą wybić szybę w oknie PVC. Istotnym jest też i to, że nie na każdym boisku szkolnym uczniowie rzucają oszczepami, czy też dyskami, bo piłka nożna jest tym najpopularniejszym typem sportu i chyba dlatego te popularne siatki stosowanymi są najczęściej.

Zagrożenie dla pojazdów.

Taka typowa piłka do gry w piłkę nożna raczej nie uszkodzi typowego samochodu. Mowa tu o tym, że piłka która przeleci ponad piłkołapem raczej nie ma wybitnego potencjału niszczącego. Bardziej należy się obawiać tego, że kierowca nagle skręci i wjedzie na chodnik lub tego, że zamiast piłki poza boisko wyleci ta kula do wykonywania pchnięć, a ona może już wywołać te znaczne szkody.

Autor

  • Posiadacz płyt winylowych z muzyką lat siedemdziesiątych. Kolekcjonuje także sprzęt audio i pocztówki. Pracował w wielu firmach zajmujących się finansami oraz doradztwem podatkowym. Fan wędkowania i majsterkowania w przydomowych garażu.

2 Comments

  1. Risk

    Przy szkole znajduje się boisko sportowe i nieraz piłki wpadały wprost na moją posesję. Po rozmowie z dyrektorem udało mi się nakłonić go do zakupu piłkołapów, bo szczerze mówiąc problem był już nie do zniesienia. Teraz mam spokój.

  2. Prestiż

    Jako piłkarz przekonałem się, że piłkochwyty nieraz uratowały nam cztery litery. Obok boiska jest parking. A piłka nie zawsze leci tam gdzie się chce.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén