Dobry wybór, to mądry wybór

Pożyczka prywatna – nowa jakość pożyczania.

Pożyczka prywatna to jeden ze sposobów na zdobycie gotówki. Można pożyczać z banku, instytucji finansowej, od rodziny, przyjaciół, ale też od całkiem obcych osób. Jak to możliwe? Taką funkcję pełni pożyczka prywatna. Pożyczamy potrzebną  sumę pieniędzy, spłacamy przez określony w umowie czas,  powiększając pierwotną sumę o odsetki. W Polsce pożyczki prywatne nie są jeszcze tak popularne jak w innych krajach, choć powoli zyskują swoich zwolenników. Wystarczy spróbować raz, by przekonać się, że to działanie legalne i w pełni bezpieczne.

Dla kogo pożyczki prywatne?

Pożyczki prywatne są dla osób, które szybko potrzebują gotówki, a nie mają czasu na załatwiania spraw w banku. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku osób zadłużonych, które mają już wpisy w bazach zewnętrznych. Jeśli zagwarantujemy, że będziemy w stanie spłacać zobowiązanie, zapewne pożyczkodawca będzie skłonny pożyczyć nam pieniądze . Wiele zależy od osobistej sytuacji kredytobiorcy i jego możliwości spłaty. Osoba udzielająca kredytu  chce mieć pewność, że otrzyma pieniądze wraz z prowizją i odsetkami.

Zalety pożyczek prywatnych.

Zaletą jest to, że nie musimy gromadzić określonych dokumentów, by kredyt został nam sprzedany. Sprawdzanie wiarygodności kredytowej klienta nie jest tak rygorystyczne, jak w bankach. Cała procedura odbywa się przez Internet, co bywa ułatwieniem dla osób, które mieszkają poza wielkimi metropoliami. Co potrzebujemy, by taka pożyczka została nam przyznana? Oczywiście dowód osobisty, podstawowe dane osobowe oraz numer konta bankowego. Kredytodawca chce mieć pewność, że pożycza określonej osobie, że nikt nie próbuje wyłudzić kredytu na czyjeś dane. Zaletą pożyczek prywatnych jest też to, że ich procedura jest szybka. To kolejna alternatywa dla pożyczek bankowych i źródło dodatkowego zarobku dla potencjalnych pożyczkodawców chcących zainwestować swoje pieniądze.

Pożyczki prywatne to nowa jakość pożyczania w polskim sektorze finansowym. To rozwiązanie dla osób, które z jakichś powodów nie mogą otrzymać kredytu w banku, gdzie wymagania są dość jasno określone. Warto mieć świadomość, że pożyczki prywatne to bezpieczny sposób na dodatkową, potrzebną gotówkę.

Autor

  • Posiadacz płyt winylowych z muzyką lat siedemdziesiątych. Kolekcjonuje także sprzęt audio i pocztówki. Pracował w wielu firmach zajmujących się finansami oraz doradztwem podatkowym. Fan wędkowania i majsterkowania w przydomowych garażu.

2 Comments

  1. Tilly

    Myślałem że pożyczka prywatna będzie jak znalazł, a tu lipa. Niekorzystne oprocentowanie i ogromne kary to tylko wierzchołek góry lodowej. Najlepiej oprzeć się na opiniach znajomych i w ten sposób wybrać solidnego pożyczkodawcę.

  2. trefl

    Ja pożyczam tylko od najbliższej rodziny – rodziców, szwagra, rodzeństwa. Zaletą jest fakt, że nie ma tutaj oprocentowania, wystarczy tylko drobny upominek za pożyczenie. Z tym, że pieniądze i tak trzeba oddać, inaczej narobimy sobie złości wśród krewnych.

Dodaj komentarz

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén